KONTAKTY

Arogopet s.r.o.
Karlova 159
Veselí nad Moravou 698 01
tel: 737732448
napište nám

ANKETA

Jakou značku krmiv preferujete?

Brit 31% Royal Canin 17% Calibra 10% Jiné 42%

»
Bolesti kloubů u psů

Jestliže má váš čtyřnohý mazlíček kloubní problémy, nejspíš už jste vypozorovali, že s přicházející zimou se tyto problémy mohou zhoršovat. Vliv mrazivého počasí má na psy často větší dopad než na člověka. Problémy s klouby mají především velká plemena, senioři, nebo psi s nadváhou. Nemusí se ale vyhnout ani malým či zdravým psům. Velký podíl v tom hraje genetika a také péče o psa. Základním pravidlem je dopřát psovi kvalitní stravu s dostatkem vitamínu a živin a doporučují se také pravidelné návštěvy veterináře. Jestliže tato základní péče nestačí, zde je pár tipů jak vašemu mazlíčkovi zpříjemnit zimní období.

     Teplo je důležité

I přesto, že pes má od člověka vyšší tělesnou teplotu a zimu tak snáší lépe, při problémech s pohybovým aparátem hraje značnou roli udržet klouby v teple. Oblečky pro psy nemusí být pouze módním doplňkem pro malé psy. I velká plemena je dobré chránit před mrazem. Vyberte takový obleček, který zakrývá i zadní nohy a kyčle. Vašemu psovi se to zprvu nejspíš nebude líbit, pokud není na obleček zvyklý od štěněte, ale za pomocí pamlsků a pochval jistě docílíte svého.

    Kvalitní doplňky stravy

S kvalitními granulemi samozřejmě pejskovi dopřáváte veškerou výživu co potřebuje. Je ale dobré vzít v úvahu, že každý pes je jedinečný a tudíž má i každý jiné nároky. S přibývajícím věkem psa se zvyšuje potřeba různých živin a snižuje pohyblivost kloubního aparátu. Kloubní výživu můžeme psům přidávat i preventivně, především u velkých plemen, nebo právě v zimním období. V dnešní době je na výběr z nepřeberného množství kvalitních výživ ve formě tablet, prášku, sirupu nebo i gelových tablet například s příchutí slaniny. Nemusíte mít tedy obavy, že by jste výživu do psa nedostali. 

I když jsou případy že pejsek v zimě pokulháva, nebo vstává ztěžka celkem časté, nikdy nepodceňujte danou situaci a svého mazlíčka dobře sledujte. V případě, že pes kňučí když se jeho kloubů jen dotknete, nebo přestane mít chuť k jídlu, rozhodně neodkládejte návštěvu veterináře.

 

 

 

OTM2N2I0M2