Krmivo pro psy ze superprémiové řady Purity Holistic Pet Food bylo vytvářeno s láskou a cennými zkušenostmi z oboru výživy. V pozadí vývoje vždy stálo silné pouto mezi psy a lidmi, proto s námi odborníci na výživu vyvíjeli řadu Purity Holistic Dog Food tak, aby pokryla odlišné požadavky odpovídající individuálním potřebám psa v daném životním období. 

skupinka Purity dog vse2

ŽIVOČIŠNÉ PROTEINY jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus psů lépe využitelným zdrojem bílkovin. Obsahují všechny nezbytné aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.

ČERSTVÉ MASO bez kosti, je zárukou vysoké chutnosti a hlavně kvality našich produktů. Jedná se o finální vstupní surovinu, která neprochází žádným mezistupněm výroby (rozvaření, vysušení, rozemletí a sterilizace za zvýšeného tlaku a teploty), jako je tomu například u výroby masokostních mouček. A právě z důvodu snahy vyrábět krmivo nejen chutné, ale i velmi kvalitní, využíváme jedinečné technologie, pomocí níž můžeme přidávat do granulí čerstvé maso pocházející z různých živočišných druhů (kuře, zvěřina, hovězí, aj.).

GRAIN FREE receptura je založena na hrachu a bramborách, neobsahuje tedy žádné obiloviny a ani případné potencionální alergeny (pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován i glykemický index krmiva, čímž též dochází k předcházení jedné z nejčastějších civilizačních chorob – obezitě, která bohužel začíná být i u zvířat stále častějším problémem.

RICE (GLUTEN FREE) receptura je založena na rýži. Neobsahuje tedy pšeničný ani kukuřičný lepek – pro některé jedince dva potencionální alergeny. Rýže se vyznačuje vysokou stravitelností, a proto její přítomnost v krmivu umožňuje efektivní využití krmné dávky.

HOUBA SHIITAKE – díky svým protirakovinným a detoxikačním účinkům jde o ideální ingredienci pro posílení činnosti imunitního systému a ochrany jater. Tato exotická houba dále dokáže tlumit nejrůznější příznaky alergií a navíc je bohatým zdrojem vitamínu D, antioxidantů, železa a selenu

PŘÍRODNÍ KONZERVANTY - úkolem konzervace je zachovat krmivo v dobré kvalitě po dlouhou dobu (konzervanty např. ochraňují krmivo od plísní, které by jej mohly lehko napadnout například při špatném skladování) proto je v dnešní době nedílnou součástí granulovaných krmiv. Zejména proto je třeba stále hledat řešení, které je organismu blízké, a proto jsme sáhli po přírodním typu konzervantů.

HERBS VITALITY KOMPLEX – je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu psů.

CHELÁTY – díky chelátové formě mohou být stopové prvky – Fe, Cu, Mn, Zn, Se – účinněji vstřebávány do těla a mohou tak lépe plnit svou funkci. Využitelnost stopových prvků ve formě chelátů je několikanásobně vyšší, než využitelnost prvků ve formě anorganické.

PREBIOTIKA ovlivňují stávající střevní mikroflóru hostitele a tím i obranyschopnost organismu. Jedná se o nestravitelné suroviny rostlinného původu, které podporují nebo potlačují výskyt určitých druhů mikroorganismů běžně se vyskytujících v trávicím traktu.

VLÁKNINA ZE SUŠENÝCH JABLEK A CUKROVARSKÝCH ŘÍZKŮ pomáhá při průchodu potravy trávicím traktem. Má pozitivní vliv na peristaltiku střev a podporuje činnost bakterií v trávicím traktu.

EXTRAKT Z JUKY má mimořádnou schopnost vázat na sebe plynný dusík ve formě amoniaku a dalších plynů, které vznikají během trávení a nepříjemně zapáchají. Jeho použitím dochází ke snižování zápachu výkalů, ale i moči.

OMEGA 3 A 6 jsou nepostradatelné mastné kyseliny obsažené v kvalitním za studena lisovaném lososovém oleji, který pochází z norských lososů. Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou nezbytné pro zdravé cévy a blahodárně působí na srdeční a mozkovou činnost.

OVOCE – ovocné složky jako brusinky, borůvky, šípek, goji, černý rybíz nebo jablka jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek a vlákniny a v neposlední řadě zvýrazňují chuť krmiva.